Energeticky úsporné budovy

Realizovali jsme i složitější a mnohem efektivnější systémy tepelných čerpadel - energeticky soběstačné budovy. Systém se používá na polyfunkční objekty. Předává teplo z jižní části budovy do severní části budovy a chlad ze severní části budovy do jižní části budovy. Do 0°C není nutno do budovy přivádět energie na topení, ani chlazení, budova si vystačí sama, /předáváním tepla“. Rádi předvedeme.

Inteligentní dům inteligentně:

Velký rekonstruovaný rodinný dům v Severních Čechách, ne úplně dobře zateplený, má tepelnou ztrátu 24 kW a je osazen tepelným čerpadlem 24 kW a solárním systémem. Naměřené hodnoty vyrobeného tepla jsou kontrolovány 9 kalorimetry. Kontrolováno On line, přes internet. Tepelné čerpadlo má 2 x vyšší účinnost, než běžná tepelná čerpadla a solární systém má 3 x větší solární zisky, než běžné vakuové trubicové solární kolektory. Topil i za deště a pod sněhem. V době sibiřské zimy dával solární systém 36 kWh tepla denně zadarmo. Původní náklady na elektřinu, klesly ze 160 000,- Kč na 22 000,- Kč. Data jsou porovnána s jinými domy osazenými regulací Inteligentní dům, 9 let zpětně. Máme tedy k dispozici databázi přesných dat s dlouhou historií.

Přečtěte si více ... 

Energeticky úsporné stavby s většími výkony – polyfunkční budovy:

Novostavba  - dotace 435 000,- Kč neuvěřitelně nízké náklady: 

Voda, kanalizace zdarma - domovní čistírna odpadních vod akvatik, vrtaná studna,  náklady na energie :   na celoroční topení i s teplou vodou pouhých 1973 kWh  elektřiny při ceně 1,80 Kč / kWh je to  3 551 Kč.  Za rok, né za měsíc. 

V domě není žádní fotovoltaika ani teplovodní kolektory. V domě jsou pouze jednoduché, vysoce účinné technologie s dlouhou životností a nenáročné na servis. A nezávislé na počasí. 
úsporná stavbaúsporná stavba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fabrika - Topení a chlazení zdarma pro průmysl 4:0. 

Kotelna má možnost chladit zdarma - Natur Cooling, chladit reverzním chodem, současně chladit a topit a tím se 1 kWh elektřiny využije až 9 x. 
 

TEPELNÉ ČERPADLO ZADARMO !

Jde o dnes již legendární realizaci, kdy nezateplená horská chata u Popradu, přestala topit uhlím, dalo se tam tepelné čerpadlo 125 kW, které plně vytápí horskou chatu – školu v přírodě i v době tuhých mrazů. Škola zaplatila tím, co ušetřila za uhlí za 3 – 4 roky provozu. Tepelné čerpadlo pak koupila za 1,- Sk, tedy vlastně zadarmo. 

Horská chata  - neuvěřitelně nízké náklady na topení, Beskydy, severní svah, 1000 m n.m. 

horská chatahorská chata

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

horská chatahorská chata

 
 

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Zabezpečení: Kolik měsíců má rok? *