Levný plyn

 

Levný plyn - Pasivní domy


Pasivní domy dnes jsou velmi výhodnou stavbou. Pasivní dům byl dříve znak luxusu. Jenže doba se mění. Vyvíjejí se stavební materiály, technologie a hlavně roste cena energií.


Za posledních 5 - 6 let se velmi zlepšily tepelně izolační vlastnosti stavebních materiálů. Dnes má mnoho novostaveb pasivní zeď, aniž o tom vědí. Jenže, pasívní dům představuje nádherně ucelený komplex řešení celé obálky budovy. Je škoda, nepovýšit dům s pasivní zdí na pasivní dům. Za pár let již stejně nic jiného nepostavíte, než pasivní dům. Tak, jako dříve byly domy nezateplené, pak zateplené, pak nízkoenergetické, nyní pasivní domy se stávají standardem. Běžně dostupnou a trhem - lidmi požadovanou úrovní zateplených domů. Mně se na pasivních domech nejvíc líbí to, že je to komplexní řešení. Odpadají vám nedostatky s některými částmi nedoizolovaných částí a hlavně tepelné mosty, které jinak degradují celou novostavbu. Nehrozí vám tedy, že každých 10 let budete na dům lepit nějakou tepelně izolační vrstvu, nebo překopávat kotelnu, pokud i kotelnu uděláte nadčasově. Řešení kotelny již nebývá tolik podmínka pasivnosti novostavby.

Přitom navýšení investice není velké. Dotace je 435 000,- Kč až 585 000,- Kč, navýšení investice mnohdy jen 120 000,- Kč.
 

 

Zajímavé odkazy

Odkazy, které si nemůžete nechat ujít:

Facebook

 

Google+

Najdete nás také na:

 

Google+