###

Energeticky úsporné budovy

Realizovali jsme i složitější a mnohem efektivnější systémy tepelných čerpadel – energeticky soběstačné budovy. Systém se používá na polyfunkční objekty. Předává teplo z jižní části budovy do severní části budovy a chlad ze severní části budovy do jižní části budovy. Do 0°C není nutno do budovy přivádět energie na topení, ani chlazení, budova si vystačí sama, /předáváním tepla“. Rádi předvedeme.

Inteligentní dům inteligentně:

Velký rekonstruovaný rodinný dům v Severních Čechách, ne úplně dobře zateplený, má tepelnou ztrátu 24 kW a je osazen tepelným čerpadlem 24 kW a solárním systémem. Naměřené hodnoty vyrobeného tepla jsou kontrolovány 9 kalorimetry. Kontrolováno On line, přes internet. Tepelné čerpadlo má 2 x vyšší účinnost, než běžná tepelná čerpadla a solární systém má 3 x větší solární zisky, než běžné vakuové trubicové solární kolektory. Topil i za deště a pod sněhem. V době sibiřské zimy dával solární systém 36 kWh tepla denně zadarmo. Původní náklady na elektřinu, klesly ze 160 000,- Kč na 22 000,- Kč. Data jsou porovnána s jinými domy osazenými regulací Inteligentní dům, 9 let zpětně. Máme tedy k dispozici databázi přesných dat s dlouhou historií.

Přečtěte si více ... 

Energeticky úsporné stavby s většími výkony – polyfunkční budovy:

TEPELNÉ ČERPADLO ZADARMO !
 
      

Jde o dnes již legendární realizaci, kdy nezateplená horská chata u Popradu, přestala topit uhlím, dalo se tam tepelné čerpadlo 125 kW, které plně vytápí horskou chatu – školu v přírodě i v době tuhých mrazů. Škola zaplatila tím, co ušetřila za uhlí za 3 – 4 roky provozu. Tepelné čerpadlo pak koupila za 1,- Sk, tedy vlastně zadarmo. 

 

 

Zajímavé odkazy

Odkazy, které si nemůžete nechat ujít:

Facebook

 

Google+

Najdete nás také na:

 

Google+