Farmy pro malé zahrady – soběstačné domy

Rybí farmy pro malé zahrady.

Věděli jste, že domácí zahradní chovnou rybí farmu užitkových ryb můžete mít již na ploše 2 x 2 m ? Není nutné budovat žádné velké rybníky, není nutno mít ani zdroje vody. Rybí farma může být i na dvoře, nebo ve sklepě. Dost takových rybích farem, díky akvaponii, se buduje i v bývalých průmyslových areálech.
Dnes 1/3 až 2/3 celosvětově konzumovaných ryb se pěstuje v sádkách. Moře jsou dnes silně vylovená, řeky mnohdy taky nevypadají moc zarybněně, rybníky zase plundrují kormoráni, volavky a bobři. Sádky, to je jistota. Jistota přírůstku a jistota nevydrancování. Ale i v rybnících dnes probíhá mnohdy celoroční chov ryb bez zimní přestávky. Chov ryb je dnes tedy poměrně rychlý. Ale zpět na Vaši zahrádku.
K myšlence realizace zahradní chovné stanice nás přivedly dlouholeté zkušenosti s instalacemi čistíren odpadních vod, kdy zákazníci chovají ryby ve vodě vyčištěné čistírnami Akvatik. Čistírna Akvatik měla jako jedna z prvních na trhu Eurocertifikát, a má tak vysokou účinnost čištění, že laboratoře nedokážou změřit znečišťující hodnoty vyčištěné vody. Dále pak 18 let zkušeností s instalacemi tepelných čerpadel, zvláště k rybím farmám vhodných tepelných čerpadel voda - voda a vrtání studní. Nakládání s odpady, nakládání s energiemi a vodou. A nastupující trend soběstačnosti. Soběstačné domy. Proč nemít zadarmo vodu, elektřinu, teplo, zeleninu i maso ? Dnešní technologie, a nejsou nijak závratně drahé, to již umožňují.

Ale zase, pojďme na zahrádku.

Dalšími zkušenostmi jsou mnohaleté zkušenosti s realizacemi mořských akvárií, odtud máme možnost použít i technologii dálkového monitoringu ryb.
Rybí farma pro malou zahradu – Grow fish garden farm:
Jako rybník složí plastová jímka. Minimální průměr 1,8 metru, minimální výška 1,5 m. Tu lze umístit i ve sklepě, ale lepší je zakopat ji na zahradě. V ní lze uchovat 80 – 600 pstruhů za půl roku. Dle výkonu a účinnosti filtrace.
Pokud umísťujete jímku na zahradu, doporučil bych výšku klidně 2,5 m, a vrchní okraj ponechat 50 cm nad terénem. Nemusíte se pak k rybám shýbat.
Jímku na zemí lze efektivně obložit kamením a zbudovat z výtoku třeba potůček.
To bude odvod „znečištěné vody“. Ten se dá odvádět do dešťovky, nebo na zálivku na zahradu, dá se použít i filtrace pro ryby a vodu zpětně používat, nebo kořenová čistírna odpadních vod. Konečným, nejvyšším stádiem a nejlepším řešením je pak Akvaponický skleník.

Zeleninový reaktor

Odpad „ z tohoto velkého akvária“ je vlastně velmi cenná surovina a umožní tak rychlý růst zeleniny, že se používá termín Zeleninový reaktor. Opravdu, přírůstek, třeba na rajčatech, je i 20 cm týdně. Právě akvaponické systémy vyžadují větší hustotu ryb, ovšem zase jde o cirkulaci vody. Nemusíte akvaponický skleník pořizovat hned, stačí začít i bez skleníku, jen s rybí farmou. Dokoupíte, dobudujete později.
Opravdu, chov ryb není moc složitý, někteří lidé již dnes chovají ryby v dětských bazéncích, které lze koupit za 1000,- Kč i s filtrací.
No, a jaký servis Vám může nabídnout firma Master Energy ?
Poradenství – nalezení optimálního řešení pro Vaši zahradu, vybudování, s možností využití Vaší práce svépomocí. Trvalé dodávky rybí násady k chovu, a pomoc s péčí o vaše ryby, dodávky krmiva, případně dálkový monitoring vašeho chovu, která je zvlášť velmi vhodný, pro chov ryb na chatách.

Co s rybami ?

Pokud je všechny nespotřebujete sami, můžete je prodávat metodou Bedýnek, nebo legislativně zjednodušeného Prodeje ze dvora.
Tedy, chov ryb na Vaší zahrádce může pomoci Vašemu rodinnému rozpočtu a zvýšit kvalitu Vašich potravin. A zvýšit Vaši Soběstačnost.
Soběstačnost, samovýroba, úspory, nezávislost - to bude celospolečenská témata pro rok 2014.
Soběstačné domy – voda, teplo, elektřina, maso a zelenina velmi levně a pohodlně
Soběstačný dům, který navíc produkuje , kromě energií i maso a zeleninu, je lepší „než zlatá cihla v bance“.


To se lidé jednoho rána na Kypru probudili, a jejich peníze byly fuč. Ale i tak, mimo dějinné zvraty, jsou úspory v bance trvale znehodnocovány inflací. Naopak energetické úspory inflace trvale zhodnocuje.
Tolik ke zhodnocení Vašich úspor.
 

 

Zajímavé odkazy

Odkazy, které si nemůžete nechat ujít:

Facebook

 

Google+

Najdete nás také na:

 

Google+